Güneşli Denthouse Home page

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Denthouse

Appointment Form

Oral And Dental Health Polyclinic

Your smile is an important element for your health and self-confidence. Making your teeth look healthy, white and beautiful is one of the cornerstones of living a happy and healthy life. A beautiful and aesthetic smile increases your self-confidence and plays an important role in your social relationships. We aim to give you a perfect smile by providing aesthetic dental services in our dental clinic. We ensure that your teeth look natural and healthy with procedures such as teeth whitening, porcelain veneer, dental filling, zirconium veneer.

 

HOW DO I COME FROM ABROAD?

OUR DENTISTS

Dt. Sadullah DAŞTAN

Dr. Osman ÖZTÜRK

Dt. Ekrem MUTLUER

Dt. Gülnur KAPLAN

Dt. Behlül KAPLAN

Dt. Merve TİMİRLİ

Dt. Enes Osman ÇELİK

Dt. Muhammed Kerem IŞIKHAN

Dr. Osman ÖZTÜRK

Dt. Melisa Yağmur ÇİFÇİ

Dt. Enes ŞİMŞEK

Dt. Aysun KÖYLÜ

SMILE AT LIFE WİTH DENTHOUSE

Play Video
Play Video
Play Video
Ben trafik kazasında bir çok dişimi kaybettim. Diş doktoru fobim de olduğundan dişlerime sahip çıkamadım. Buraya gelirken açıkçası çok korkuyordum. Denthaus ‘a geldiğimden bu güne kadar çok zaman kaybettiğimi anladım. Osman hocam bir gün içinde çekilecek dişlerimi çekti 10x implant taktı. Ağrı yok, acı yok 👍. 4 ay sonra tedavinin ikinci aşamasına kulaktan dolma çok kötü şeyler duyduğum için gene korku ile geldim. Tedavimi Merve hocam ve asistani Seher hanımla beraber bitirdiler. Tedavi korktuğum gibi değildi , hatta çok rahat ve kolay geçti. Dr. Merve hocama tekrar teşekkür ediyorum. Sonuç olarak çok kaliteli bir iş çıkarttılar , görünüm ve kullanım olarak doğal ve sağlıklı dişlere sahip oldum. Çok mutlu ayrıldık. İsmini yazamadığım tüm çalışanlara, başını ağrıttığımız halkla ilişkilerden sorumlu Büşra hanım ve Recep beye, eşimin kıymetli doktoru Ekrem hocama çok ama çok teşekkür ediyorum. Başarılarınızın devamı dilerim.
Semih Ünal
Semih Ünal
2023-10-17
Her konuda çok memnun kaldım. Süpersiniz... Özelikle Büşra hanım ve Recep beyden çok memnun kaldım. Her konuda yardımcı oldular.
semra ucan Semra ucan
semra ucan Semra ucan
2023-10-07
Zeer goede kliniek adviseer aan iedereen ben zeer tevreden met mijn nieuwe tanden 😄😄🙏 hier bij wil ik alle medewerkers van Denthouse bedanken.en natuurlijk de heer Sadullah Dastan de eigenaar van het kliniek is heel vriendelijk en goed aardig dokter wil ook heel veel aan mevrouw gulnur en zijn sekretersse .en mevrouw busra die ook alles voor mij hebt gregeld gewoon super kliniek 👍👍👍
T Sahin
T Sahin
2023-10-03
In Juni zijn wij op aanraden van een familielid doorverwezen naar denthouse Istanbul ivm. acute klachten. Binnen 1 dag hebben wij een afspraak weten te bemachtigen en zijn wij erg tevreden met de hulp die we voornamelijk vanuit mevrouw Busra hebben gekregen. Wij zijn geholpen door dr. Osman. De artsen zijn erg kundig en weten heel goed welke behandeling/behandelplan bij iemand past. We zijn er met open armen ontvangen en gaan weg met een glimlach!
Asena Asena
Asena Asena
2023-10-02
Tatil için gelmiştim. 2 implant 3 diş çekimi operasyonunu ağrısız, sancısız gerçekleştiren Dt. Sadullah Daştan olmak üzere Güler yüzlü, sıcak kanlı Denthouse personeline teşekkür ederim.
Erhan Esen
Erhan Esen
2023-10-01
Diş çekiminden çok korkarak geldim.Psikolojik anlamda çok rahatlattılar. Osman Beye yirmilik dişimi çektirdim ve asla hissetmedim.Harikaydı👍🤲
Zeynep Bostan
Zeynep Bostan
2023-09-22
Çocukluğumdan beri dişçiye giden bir insan olarak söylüyorum tüm sorularıma sabırla cevap verip tüm işlemlerimi titizlikle yaptı Enes bey.Gönül rahatlığı ile gidebilirsiniz emin ellerdesiniz.Ayrıca hemşirelerinden personeline tüm Denthause ekibine teşekkür ederim.
kübra konci
kübra konci
2023-09-16
C’est un clinique 🏥 vraiment bien il ont rendu mon sourire beau l’accueil et leurs prises en charge parfaite vraiment un big merci venez rendez votre sourire parfaite
Moussa Diop
Moussa Diop
2023-09-13
Je sui venu pour un Premier rendez vous pour un all on 4 pose des implant en une journée clinique très propre est tres accueillant le dentiste Osman öztürk est tres qualifié est très professionnelle une équipe tres chaleureuse je sui ravies de se premier rendez vous . Merci à Nicolas qui a etai mon traducteur et liens direct avec la clinique personne tres investie merci à l’équipe Denthouse . A dans 3 mois pour la pose des couronnes . Amicalement Mourad .
Mourad Tima
Mourad Tima
2023-09-11

NEWS / MEDIA

HOLLYWOOD SMİLE

Your smile is a reflection of your health and self-confidence. The bright and flawless smiles of Hollywood stars adorn everyone’s dreams. Now it’s time to make your dream come true! With Denthouse, you can reach the Hollywood Smile and have an unforgettable smile.

The appearance of your teeth, in addition to being aesthetically important, is also of great importance for your overall health. Denthouse offers you the most suitable treatment plan with specialist dentists and state-of-the-art equipment. 

Hollywood Smile is a personalized dental treatment method. It covers many different topics from the color of the teeth to their shape, from irregularities to gum problems.

In this process, Denthouse dentists provide you with unique solutions to achieve a natural and flawless smile. Various treatment options such as whitening, porcelain veneers, dental implants are used to determine the one that suits you best.

Denthouse makes a difference not only with its treatments, but also with the patient experience. A warm welcome, a comfortable waiting area and friendly staff make you feel comfortable at every stage of your treatment. In addition, modern dental clinics, online booking systems that make it easier to schedule appointments save you time.

Appointment Form

CONTRACTED INSTITUTIONSLanguage