Diş kayıplarında en çok tercih edilen yöntem implantdır.

Diş implantı modern diş hekimliğinde çığır açmış dinliyordu. Diş İmplantı ile kayıp dişleriniz veya gülümsemeniz yeniden inşa edilebilir. İnsanlar, estetik operasyonların gidişatı ile dış bakıma gösterdikleri önemin, geçen yıl boyunca devam ettiğini göstermektedir. İlk bakışta göze çarpan ve önemli olmayan dişlerdir. Estetik gülüş tasarımı ile artık dişler hiç olmadığı kadar kolay ve düzgün bir şekilde kusursuz bir görünüme kavuşmaktadır. Son yıllarda moda olan “Hollywood’un gülümsemesi” gülümsemesi ile dişlerinizin Hollywood yıldızlarının kusursuzluğunda görülüyor.

Diş İmplantı nedir ve hangi materyalden oluşur?

Diş kaybı, diş kaybı ile yeni bir gülüş sahibi olmak istendiğinde depolanan diş implantı, dişlerin bulunduğu yerden yerleştirilmiş radyasyondan yapılan küçük vidalardır. Bu küçük vidalar cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilir ve diş kökü verimini görürler. Üzerine porselen diş kaplamaları yerleştirilir ve bu dişlerde gerçek dişlerin fonksiyonel olarak estetik ve fonksiyonel olarak yerine yerleştirilir.

 

Diş İmplantı Kimlere Uygulanır ve Diş İmplantı Avantajları Nelerdir?

Eksik olan dişlerin yerine veya diş kayıplarının yerine yapılan diş implantları, çenenin gülmesinin kırılması için kemik kırılması kırılması sağlanır. Bu da en az 18 yaşında tekabül etmektedir ve kemik türüne izin verdiği sürece bir üst yaş sınırı yoktur. Diş implantlarının ayrıntıları;

  • Doğal diş görünümüne sahip olması diş implantlarının en büyük avantajıdır.
  • Bu dişlere iyi kalıcı ömür boyu kalıcılık sağlar.
  • Diş kayıplarında oluşan en büyük sorun çene kemiklerinde ortaya çıkan şekil bozukluklarıdır. Diş implantı, bu şekil bozukluklarını çenenin özelliklerini gösterir.
  • Yapılan diş implantları çok rahat bir şekilde ısırma ve kırılma yeteneği sağlar.

Diş İmplantı Tedavi Aşamaları

Dört diş implantınıza kavuşabilirsiniz;

İlk aşama : Muayene ve planlama sistemidir. Bu aşamada hasta bir diş kliniğine giderek ilk muayenesini olur ve uzman diş hekimi ile tedavi yapılır.

İkinci aşama: Cerrahi müdahale süreci. Planlama dahilindeki titanyum implantlar çeneye yerleştirilirler.

Üçüncü aşama: İyileşme sürecidir. Çene kemiğine yerleştirilen implantların çürümesinin kırılması.

Dördüncü aşama: Diş kaplamalarının yerleştirilme sürecidir. İyileşen çene kemiklerinin üzerindeki implant yuvalarına porselen dişler yerleştirilerek Hollywood smile işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Diş implantları, eksik olan dişlerin yerine hem kalıcı hem de estetik bir çözüm sunar. Tabi her hastada farklı yapıda kemik türü olabilir, farklı tedavi yöntemleri mevcuttur. Bunun için kliniğimizden randevu alıp ücretsiz bir tedavi şeklinde oluşturabilirsiniz. Gülüşler ile artık gülerken çekinmeyecek ve onun yerinde gülüşünüzle gözlerinizle saçınıza bakacaksınız. Diş tedavisini modern implant tedavisini mutlaka düşünmeli ve gerekliliklerini sağlarsanız rezervasyon yaptırarak yaşam kalitenizi arttırmalısınız.Language